Про проект "Сприяння освіті"

Проект «Сприяння освіті» було започатковано в 2010 році, коли було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом the LEGO Foundation (королівство Данія).
Метою проекту є сприяння розвитку якості освіти через всебічний розвиток дитини, зокрема компетентностей, необхідних для навчання протягом життя та становлення педагога-фасилітатора, який прагне відійти від педагогіки копіювання, шаблонування, практики однієї правильної відповіді та нав’язування свого бачення дитині. В основу взаємодії дорослого і дитини покладено підхід «навчання через гру».
Географія проекту налічує 8 областей України, а саме: Київська, Житомирська, Вінницька, Запорізька, Львівська, Харківська, Дніпровська та Одеська. На сьогодні до проекту залучено 200 навчальних закладів, серед яких 34 НВК та 164 ДНЗ. Також фонд розпочав співпрацю з інститутами післядипломної підготовки педагогів, зокрема Запорізьким обласним інститутом післядипломної підготовки, де в навчальні програми професійного розвитку педагогів інтегруються модулі щодо практичних шляхів реалізації підходу «навчання через гру» у навчальному закладі. На сьогодні до проекту залучено 75 000 дітей та 3 000 педагогів.
У рамках проекту фонд забезпечує навчальні заклади ігровими наборами LEGO, проводить навчання педагогів та надає методичний супровід закладам. Ключовим у співпраці фонду та закладів є якість підготовки педагогів. Саме тому фонд має спілку українських тренерів, які пройшли навчання і в Данії і на щоденній основі тісно взаємодіють із закладами з метою забезпечення якості проекту.
У 2015 році була випущена програма розвитку дитини від 2 до 6 років та методичні рекомендації «Безмежний світ гри з LEGO», що була схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах (лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України). Програма є поєднанням українського досвіду в проекті та передових світових досліджень та практик у галузі дошкілля.
У 2014 році Інститутом інноваційних технологій було проведено моніторингове дослідження ефективності впровадження проекту, яке показало позитивний вплив гри, як ключової форми взаємодії педагога і дитини в рамках проекту, на розвиток мовлення, мислення, вміння працювати в команді та комунікувати один з одним.
На сьогодні проект «Сприяння освіті» в Україні є одним з наймасштабніших та найглибинніших для the LEGO Foundation в цілому та одним з найперспективніших у портфоліо the LEGO Foundation.

Поширила Німачук О.Ф.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 217

Коментарi